⚠ שימו לב!

הדף שאתם קוראים לקוּח מארכיון האתר „מילים דיגיטליות”.
לאתר במתכונתו החדשה לחצו כאן.

ירושלים. 11/11. בחירות
‎2008·10·20‏

עדכון בראיה לאחור: טעיתי. אני חוזר בי ומצטער מאוד על המאמץ שעשיתי לגרום לאנשים להצביע לניר ברקת. אוכל לפחות להגיד להגנתי שאני מודע לזה ושאני עושה, גם אם לא מספיק, כדי להלחם בנזק שעשו אנשים כמוני כשבחרו גזען לראשות העירייה. אני לא יודע מה היה קורה אם היה נבחר ראש עירייה אחר, אבל לא משתפים פעולה עם רעה אחת כדי שרעה אחרת לא תקרה, לפחות לא במקרים כמו זה.

שלחתי מייל המוני לכל הירושלמים שכתובת־הדואל שלהם נמצאת בתוכנת־הדואל שאני משתמש בה. כדי להגדיל את החשיפה, אני מפרסם אותו כאן (עם שינויים קלים בניסוח).

שלום,

בעוד קצת יותר מעשרים ימים, ב־11/11, יתקיימו הבחירות לעיריית־ירושלים: לראשות־העיר ולמועצת־העיר. מי שרשום במשרד־הפנים כתושב־ירושלים יוכל להצביע; דף על הליך־ההצבעה.

מבחינתי, הבחירות האלה הן לא בחירות של 'הטוב ברובו', אלא של 'הרע במיעוטו'. גם אם אין מועמד/רשימה (לא לראשות־העיר ולא למועצת־העיר) שאוכל להצביע להם בלב שלם, האלטרנטיבה של חוסר־הצבעה לדעתי מחייבת את כל מי שהעיר הזאת יקרה לו ללכת ולהצביע. הנזק שבעוד חמש שנים של ראש־עיר חשוך (תואר שלדעתי תופס יותר עבור שניים מהמועמדים יותר מאשר השלישי, במובהק) ומועצת־עיר שלא מייצגת באופן מאוזן את כלל התושבים[*] (ובפרט, לא את אלה שלא טרחו להצביע בבחירות הקודמות...) הוא, לדעתי, חמור ו — אם להיות בומבסטי — כמעט בלתי־הפיך. טעימה מהשנים האחרונות: פגיעה ישירה בשכונות פלורליסטיות.
[*] אלא בעיקר 22% מבעלי זכות־ההצבעה; ר' הדף הזה.

שתי בקשות:
1. כאמור, לכו להצביע!
2. תעודדו אחרים להצביע (ותעודדו אחרים לעודד אחרים…): באימייל, פנים אל פנים, סטיקרים/פליירים, ובכל דרך שהיא.
זה נורא נורא חשוב. אני אוהב את העיר הזאת, ויהיה לי חבל לראות אותה הולכת ומתחשכת, מוציאה מתוכה אנשים חושבים, טובים ונאורים.

קצת בלוגים/אתרים ירושלמיים:

יום מעניין,
יהודה

תוספת (25-10-2008): קיבלתי היום מייל שמבוסס על זה שכתבתי… מעניין איזה מסלול הוא עשה עד שהוא חזר. הנה.

תגים