⚠ שימו לב!

הדף שאתם קוראים לקוּח מארכיון האתר „מילים דיגיטליות”.
לאתר במתכונתו החדשה לחצו כאן.

יום־עיון לכבוד אריאל ששה־הלוי
‎2012·05·07‏

בסוף החודש יערך באוניברסיטה העברית יום־עיון לכבוד Athro ⲁⲡⲁ אריאל ששה־הלוי, לרגל פרישתו. כל־כך הרבה למדתי (ולומד, ואלמד) מהאיש הנפלא הזה!

לפי התוכניה, יום־העיון הולך להיות מרתק גם בפני עצמו וגם — אני מקווה — כזה שינעם לאריאל: חברים / קולגות / תלמידים ידברו על דברים מעניינים.
יום־העיון יתקיים ביום שלישי, 2012/5/29, בבניין רבין, חדר 2001, בקמפוס הר־הצופים של האוני׳ העברית. למי שכמוני לא ידע איפה זה בניין רבין, הנה מפה (זה הבניין שנמצא בקצה של הגן הבוטני שרחוק מהכניסה הראשית לקמפוס). יום העיון פתוח לכולם, כמובן, אבל הכניסה לקמפוס מותנית, באופן מקומם, בהצגה של תעודה מזהה (הכי פשוט שתגידו שאתם באים לגן הבוטני, מנסיון). בואו בהמוניכם…

עבדכם הנאמן עיצב פוסטר (PDF; מקור. (הקורא הקפדן והמתמיד ימצא בין פוסטי העבר את המקור לעיצוב)), ושייף עיצוב קיים יפה של ההזמנה (PDF; מקור).

למי שמתעניין, האלמנטים הגראפיים הם: התמונה שברקע של הפוסטר היא העמוד הפותח של הענף השני של המאבינוגי, בראנוון, מהספר הלבן של ר׳ד׳רך; האנשים למטה הם (מימין לשמאל) קייט רוברטס, סופר מצרי ישוב ושנותה — שלושה כותבים שאריאל חקר (הסופר מייצג, כמובן, את כלל הסופרים המצריים); הרקע של צד א׳ של ההזמנה הוא עמוד מדרשה של שנותה; החתול הוא חתול.

לטובת הנגישות, הנה תוכניה בעיצוב פשוט וקריא למחשב:

10:30-9:00

משה טאובה ברכות
נמרוד ברי ”אריאל כנציג האסכולה הירושלמית“
איתן גרוסמן ”הפועל הקופטי בראי הגרמטיקליזציה“
אורלי גולדווסר ”אכן, יש מושגים ללא מילים! הוכחות מכתב החרטומים“

11:00-10:30

הפסקת קפה

12:00-11:00

ראובן עמיתי ברכות דיקן הפקולטה למדעי הרוח
לואיזה פרטי־קואומו ”הרהורים במערכת־הפועל ב’קומדיה‘ לדנטה אליגיירי“
אורית אשל ”פונקציות נרטיביות של משפטי קלפט באירית מודרנית“

13:00-12:00

הפסקת צהריים

14:00-13:00

גילי דיאמנט ”על תחביר ואמנות הסיפור באנגלית האירית“
יודה רונן ”נַעֲשֶׂ֥ה וְנִשְׁמָֽע: עיון בלשני בבחירותיו של מתרגם — הפועל ’שָׁמַע‘ בתרגום התנ״ך הוולשי“

14:30-14:00

הפסקת קפה

16:00-14:30

גדעון גולדנברג ברכות
ערן כהן ”מערכת התוויות בארמית החדשה של יהודי זאכו“
מיכל מרמורשטיין ”על משפטים גנריים פועליים בערבית קלסית“
יער חבר ”שאלות אמיתיות ושאלות מדומות בצ׳חא“
אריאל ששה־הלוי דברי תגובה וסיכום


בנוסף, אולי יעניין אתכם לדעת שביומיים שאחרי יום־העיון יתקיים באותו הבניין כנס זהירות מהמרווח השני. אפשר לדבר הרבה על הדרה והכללה באקדמיה, ועל מי נופל לו במרווח, ועדיין: נראה שהולך להיות כנס מרתק, גם אם הוא לא מייצג כראוי את כל הקשת. נראה גם שאין סיכוי שאוכל להגיע :-( דווקא הגעתי לסוף של שני הימים, והיה כנס נהדר!תוספת: לקראת סוף יום העיון, שהיה נפלא, התברר שלא צולמו תמונות. אז צילמתי, במושב האחרון. הנה הן:

[gallery link="file" order="ASC" columns="1" orderby="title" size="medium" exclude="751,752,753,754,755,756,757,758,759,760"]

תגים