⚠ שימו לב!

הדף שאתם קוראים לקוּח מארכיון האתר „מילים דיגיטליות”.
לאתר במתכונתו החדשה לחצו כאן.

קומפוסט
‎2012·11·04‏

בראשון באפריל 2012 הזמנתי קומפוסטר מהמנהל הקהילתי, שעשה הזמנה מרוכזת. נו, מה ציפיתי?
שבעה חודשים אחר־כך הוא הגיע, דרך איזו קומבינה עם האנשים מגינות העיר ופרוייקט הקומפוסט המגניב שלהם. (תודה, הילית והאיש־עם־הקומפוסטרים־שאני־לא־יודע־איך־קוראים־לו).
יש קומפוסטר חדש ונוצץ (תודה, שרי), שהיה הרבה יותר מסובך להרכבה ממה שנראה שארבע דפנות ומכסה יכולים להיות (תודה, תמי), וכבר יש זבל שמישהו שהוא לא אנחנו שם. איזה כיף!

מי שקורא באתר הזה יודע שאני אוהב להכין שלטים. יש משהו מאוד מהנה בלארוז מסר באמצעים מינימליים ובאופן (שאני מקווה שהוא) אסתטי. אז הכנתי שלט הסבר והוראות, ואדפיס ואניילן אותו מחר אצל ע׳זי בקמפוס. אני אישית מאוד מרוצה מהתוצאה ☺הנה קוד המקור והנה PDF. אם אתם רוצים להכין גם שלט כזה עם השינויים המתבקשים אתם יכולים:

שימו לב שאם אתם משתמשים בקורא ה־PDF המסורבל והאיום של Adobe (שמשום־מה הוא מאוד נפוץ…), הצבעים יוצגו עם עיוות בגוון בחלק מהגרסאות. Evince (לינוקס, חלונות), MuPDF/llpp (לינוקס ומלא פלטפורמות אחרות) ו־Skim (מק) מציגים את הקובץ כראוי.

תוספת: אחרי פחות משבוע שהקומפוסטר בחוץ, במקום שאי־אפשר לפספס אותו כשעוברים ברחוב, כמות השטויות שנתקלתי בהן שהכניסו לקומפוסט די מייאשת: קופסאות שימורים, כרטיסי פלסטיק, הרים של נייר גרוס, ענפים ענקיים, פרווה בכמויות של שלא היו מביישות ממותה צמרירית וכל מה שרק תרצו. לאנשים יש כוונות טובות, ללא ספק, אבל כוונות טובות זה לא מספיק. לכן, הכנתי שלט נוסף, בעברית ובאנגלית (אם למישהו בא לתרגם לערבית, תבורכנה עשר אצבעותיו), שמשתמש בשפה הגראפית של שלטי אזהרה והוא לקוני, בתקווה שאותו אנשים יטרחו לקרוא (בניגוד לשלט הארכני שלמעלה):
והנה המקור ו־PDF.

מקור לאייקון של הפוסט: ptr*

תגים