⚠ שימו לב!

הדף שאתם קוראים לקוּח מארכיון האתר „מילים דיגיטליות”.
לאתר במתכונתו החדשה לחצו כאן.

איך לשחק ב־Blocks That Matter עם גיימפד Xbox 360 בלינוקס
en ‎2015·08·18‏

היום גיליתי מחדש את Blocks That Matter, שקניתי פעם פעם אבל עדיין לא שיחקתי בו ממש. זה משחק חידות נחמד שנראה קצת כמו הכלאה מוזרה, אבל מוצלחת במיוחד, של מריו, טטריס ומיינקרפט (/מיינטסט) עם זום־זום. זה אחד המשחקים שזה פשע לשחק בו עם המקלדת ולא עם גיימפד.

עכשיו הרגע לווידוי מרגש. אני משתמש בגיימפד האלחוטי של Xbox 360, על לינוקס, והוא אחלה גיימפד לדעתי. כן, של מיקרוסופט. יצא ללא מעט גיימפדים לעבור מתחת לאגודלים שלי, וזה במובהק הכי מוצלח (כן, אפילו יותר מהמלבן של המגאסון…).

אז יופי, למה שלא פשוט אשחק ב־Blocks That Matter עם הגיימפד הזה? באמת למה לא, רק שזה לא „פשוט”; הפורט של המשחק ללינוקס בנוי עקום, והפוסט הזה מיועד ללהסביר איך לעקוף את הבעיה. חיפשתי פתרון ברשת ולא מצאתי (כן מצאתי אנשים נוספים שנתקלו באותה הבעיה, לעומת זאת…), אז הנה הפתרון העקום שלי:

יש שתי דרכים לתמיכה בגיימפד של Xbox 360 בלינוקס: אחד היא גנרית, בעזרת הדרייבר של הקרנל, והאחרת משתמשת בדרייבר מיוחד שרץ ב־userspace. משום מה נראה שהמתכנתים שהסבו את BTM ללינוקס בחרו לאפשר רק את האפשרות השניה, כאשר מהנסיון שלי רוב המשחקים רצים באופן חלק דווקא עם הדרייבר של הקרנל (xpad). הפתרון הוא ישיר: להפעיל את הדרייבר ה־userspace־י, להריץ את המשחק, ואז להחזיר את הדרייבר הקרנלי. הנה רצף הפקודות שעושה את זה כשאתם נמצאים בספרייה של BTM (בארץ׳):

sudo systemctl start xboxdrv.service

./Blocks\ That\ Matter

sudo systemctl stop xboxdrv.service
sudo modprobe uinput joydev

משום מה הגיימפד נכבה אחרי שמחליפים חזרה לדרייבר של הקרנל. הפתרון הוא, באופן ברור כשמש, להוציא ולחבר את המתאם מחיבור ה־USB…

ואלו היו 60 שניות על אקרובטיקה ☺

תגים