⚠ שימו לב!

הדף שאתם קוראים לקוּח מארכיון האתר „מילים דיגיטליות”.
לאתר במתכונתו החדשה לחצו כאן.

כל מרפסת צריךה דגל
‎2013·07·11‏

לבית הפתוח יש פרוייקט* יפה שנקרא כל מרפסת צריכה דגל, שבו הם מוכרים דגלי גאווה גדולים לתליה על מרפסות במחיר מוזל בחודש שלפני המצעד.

אני יודע כמה זה נעים פתאום לראות דגל כזה במקום לא צפוי, וכמה זה חשוב לעשות נִרְאוּת כדי לשנות את השיח ולהפוך את החברה שאנחנו חיות בה לדומה יותר לאיך שהיינו רוצות שתהיה, אז קניתי דגל אחד, ועוד שלושה דגלונים קטנים (לתיק/אופניים ולזאטוטים).

בבית הפתוח ביקשו אם אפשר שאשלח תמונה של הדגל תולה, אז הנה (נראה לי עדיף להעלות את התמונה בפוסט פומבי מאשר לשלוח במייל):

דגל הגאווה תולה על המרפסת שלנו

תצלום מגן המשחקים שמתחת לבית

הדגלים הקטנים התקבלו בשמחה גדולה על־ידי הילדים (לראם היה את הפס האדום שהוא אוהב; ולאילאיל את הירוק). כל אחד מהדגלונים ישר סומן במדבקה של 5 לאילאיל ו־3 לראם והם נשתלו בעציצים של הפרחים שלהם (שראו ימים טובים יותר…).

ההסבר שהסברתי להם הוא שכמו שבקשת של הדגל יש הרבה צבעים ואף פס של צבע לא רחב יותר או צר יותר מהאחרים, ככה גם עם בני־אדם: הם מגוונים, ואף צורה של להיות־אדם לא עדיפה על האחרת (במיניות ובכלל). זה דגל מבריק לדעתי. קצת היסטוריה תוכלו לקרוא בוויקיפדיה, כולל למה מספר הפסים הוא זוגי…

ראם ליד דגלוני הגאווה בעציצים

ראם ליד העציץ שלו, שכרגע בעיקר מה שצומח בו זה רִגְ׳לֵה. מימין עגבניות שרי, בזיליקום ואורגנו. ביקשתי ממנו רשות לפרסם את התמונה באינטרנט.

רגע אחרי שצילמתי את התמונה הזאת הוא רצה ללמוד לצלם, והראה כשרון מולד ישר מהצילומים הראשונים…:

תמונה שראם צילם

צילום אמנותי של שיח העגבניות

אם גם אתםן רוצותים דגל מגניב כזה למרפסת או לחלון, אפשר לפנות לאלינור דורי בדואל programming@joh.org.il או בטלפון 052-5800701. האיסוף והתשלום בבית הפתוח (רח׳ הסורג 2, ירושלים).

* לצערי נראה שהקיום הקיברנטי היחיד של הפרוייקט הזה הוא במייל השבועי של הבית הפתוח ובפייסבוק (+וידאו משנה שעברה); מידע באינטרנט באתר — אין. לתשומת לב מי שמתחזקים (?) את האתר של הבית הפתוח: פייסבוק≠אינטרנט וכדאי גם לעדכן את הרשימה של האירועים הקרובים בצד שמאל בכאלה עדכניים.

תגים