⚠ שימו לב!

הדף שאתם קוראים לקוּח מארכיון האתר „מילים דיגיטליות”.
לאתר במתכונתו החדשה לחצו כאן.

מצגות בימר בעברית
‎2018·08·25‏

לפני שנתחיל, שתי מילים על לאטך (LaTeX) ובימר (Beamer):

עכשיו אפשר להתחיל. „הגביע הקדוש” של שימוש בלאטך בעברית הוא יצירה של מצגות עבריות בעזרת בימר. בעוד שעבור מסמכים שמיועדים להדפסה קיימים מספר פתרונות שפותחו במהלך השנים, התמיכה בכתיבה בעברית בבימר לקתה בחסר. עבור ההרצאה שלי בכנס מיתופיה 2018, שהתקיים לפני יומיים, הייתי צריך להכיר מצגת עברית. לכן, מצאתי פתרון שלעניות דעתי ולמיטב ידיעתי הוא הטוב והעדכני ביותר. הנה המצגת והנה קוד המקור שלה בלאטך.

כדי שלא רק אני אהנה מהתענוג, יצרתי מצגת בבימר שמסבירה על יצירת מצגות בבימר… היא לא מיועדת להקרנה (יש יותר מדי טקסט בכל שקופית), אלא לקריאה מהמסך. הנה המצגת המקומפלת והנה קוד המקור שלה, שממנו אפשר ללמוד איך היא בנויה ולהתבסס עליו ליצירה של מצגות עבריות חדשות. אם אתם רוצים לקמפל, תשתמשו ב־LuaLaTeX ובהפצה עדכנית של לאטך (גרסאות ישנות של החבילה Babel לא יעבדו).

אלה הפונטים שבהם השתמשתי בדוגמה:

את הפונטים צריך להתקין במערכת ההפעלה כמו כל פונט רגיל ו־LuaLaTeX תדע להשתמש בהם. ההגדרות של של הפונטים בקובץ של הדוגמה הן בין שורה 77 ו־82, ואפשר להחליף אותם בכל פונט אחר שתרצו.

הדף הראשון של המצגת


  1. הממשק של Google Fonts לא הכי ידידותי. צריך ללחוץ על SELECT THIS FONT, ואז על 1 Family Selected בחלונית שצצה, ואז על האייקון של ההורדה. 

תגים